4. kapitola

27. dubna 2012 v 14:43 | Elis |  Jen krůček k lásce...
Hm.... přidávám další kapitolu. Vím že se tu poslední dny nic moc nedělo, ale prostě nebyl čas. Doufám že vám to moc nevadí. Dneska bych možná mohla přidat ještě něco, ale uvidím podle toho, kolik budu mít času. Tak příjemné, byť jen krátké počteníčko.


Když vešli do kupé, Sirius si zrovna bral od Petera lékořicovou hůlku a Peter do sebe cpal dýňové paštičky. Lily seděla s rukama založenýma na hrudi a naštvaně koukala z okna. Anie na kamarádku soucitně koukala a zároveň se snažila ze svého výkresu odstranit dlouhou, příčnou čáru. Když vešel James dovnitř, koukl na Lily, ale ona na něj ani nepohlédla. Merline! Nenávidí mě ještě víc než předtím! zasténal v duchu James. Pak s Remem vytáhli z kupé Siria a Petera, který toužebně koukal na své jídlo, od kterého byl tak surově odtrhnut.
,,Chvíli to bez jídla vydržíš Červíčku!'' reagoval na jeho pohled James.
,,Tak co nám chcete Dvanácteráku?'' zeptal se trochu otráveně Sirius.
,,Víš jak sem měl jít do prefektskýho kupé Tichošlape?''
,,Jasně že vim. Co ti vlastně chtěli?'' zajímal se Sirius.
,,Hm… No... Oni…'' lezlo z Jamieho jako z chlupaté deky.
,,No? Říkej!'' vyzval ho nedočkavě Tichošlápek.
,,Udělalizeměprimuse!'' vychrlil ze sebe James.
,,Řekni to ještě jednou a pomaleji Dvanácteráku. Vůbec ti není rozumět.'' řekl Sirius.
,,Udělali ze mě primuse.'' řekl již o něco pomaleji James.
,,Cože!?!!?!! Z tebe?!?!? Nic proti kámo, ale jak můžeš bejt ty primus??! To je fakt blbej vtip Dvanácteráku! Není primus spíš tady Moony?'' říkal Sirius a lehce šťouchl do Remuse.
,,Ne, to není vtip Siriusi.'' řekl klidně Remus.
,,Ha,ha, ha!!!! Fakt děsná prča!'' řekl ironicky Sirius.
,,To-není-vtip-Tichošlápku.'' řekl vážně Remus.
,,Běž se klidně zeptat Evansový! Ona je totiž primuska a sehrála kvůli mně pěknou scénu.'' řekl trochu naštvaně James
,,Tak fajn.'' odpověděl Sirius a šel do kupé s kluky v těsném závěsu.
,,Hele Evansko, můžu se tě na něco zeptat?'' začal opatrně Sirius, ale Lily ani nehnula brvou.
,,Haló Evansová!'' zvýšil Sirius hlas. Lily se na něj nasupeně podívala a pak odvrátila pohled zpět k venkovní krajině.
,,Takhle se na mě holky většinou nedívaj.'' kroutil nad ní hlavou Sirius.
,,No tak Evansová, prosím.'' přemlouval jí dál.
,,Tak co chceš?'' zeptala se otráveně Lily a otočila se na něj.
,,Chci se zeptat, jestli je James opravdu primus.''
,,Jo je!!! A ani se nedivím, že mu to nevěříš, protože kdyby to řekl mě, vysmála bych se mu.'' pak se Lily otočila zpět k oknu a tím debatu ukončila. Sirius se otočil na Jamese.
,,Už mi věříš?'' ptal se ho James.
,,Jo. Ale to víš, musel sem se ujistit.''
,,Chápu. Kdyby se to stalo tobě, taky bych ti nevěřil.''
Pak se všichni Pobertové posadili a začali hrát znovu Řachavého Petra. Lily se pořád koukala ven, Anie si kreslila, Rem si četl a Peter samozřejmě jedl.

A tak v klidu a míru proběhl zbytek cesty. Jen se občas ozvalo bouchnutí jak James a Sirius hráli Řachavého Petra. Při každém výbuchu se Peter jemně otřásl a Sirius si z něj začal utahovat. To se nelíbilo dobrosrdečné Anie, která na Petra vrhala soucitné pohledy a na Siria se co minutu mračila. Sirius jí to oplácel pohled typu: vždyť se zas tak moc nestalo. James, se snažil o oční kontakt s Lily, ale ta se zatvrzele koukala z okna a někdy hodila pohledem na balíček karet mezi ním a Siriem.

Když se vlak zastavil, James gentlemansky podal Lily kufr. Ta ho za to obdařila dost neutrálním výrazem. Sirius zase podal kufr Anie a pak na ni mrknul. Anie se jen shovívavě usmála a když vycházela za Lily z kupé tiše špitla:
,,Díky.'' Sirius se na ni zářivě usmál.
Když kluci vyšli z vlaku uslyšeli Hagridův burácivý hlas.
,,Prváci ke mně!'' a mával rukama vysoko nad hlavami davu.. Malí prváčci na poloobra koukali s obdivem i hrůzou v očích a pomalu se k němu blížili.
,,Ahoj Hagride!'' volal na něj James.
,,Nazdárek!'' zaburácel Hagrid a vydal se s prváky k jezeru.
Cestou ke kočárům bez koní, které vozili studenty do Bradavic, spolu James a Sirius dělali blbinky a vtipkovaly. Rem nad nimi jen kroutil hlavou a Petr… ano jedl.
,,Nesnědl jsi náhodou všechna svoje zásoby z domova?'' ptal se James a žďuchl do Petra
,,Kdyby jen to!'' začal Sirius ,,Když jsi byl v tom prefektským kupé, jela kolem prodavačka se sladkostma a mám ten dojem že Péťa utratil celý svý kapesný.''
,,Ne, ne!'' bránil se Peter.
,,Nastupte si kluci mám hlad jako vlkodlak!'' řekl Remus a ukázal na prázdný kočár.
,,To sedí Moony!'' přitakal mu Sirius.
,,Teď to nevytahuj.'' prosil ho Rem.
,,Buď v klidu, nikdo tu není a moc dobře víš, že o tvém MALÉM CHLUPATÉM PROBLÉMU nikomu neřeknem.'' uklidňoval ho Sirius.
Pak si nastoupili do kočáru a ten se pomalu rozjel. Po chvíli ticha se James Siria zeptal:
,,Máš zálusk na Dumpovou co?''
,,No, tak trochu.'' přitakal mu Tichošlápek.,,Je totiž děsně roztomilá, jak je malinká a taková nenápadná. Ale teď mám domluvený asi 3 další schůzky, tak si počkám.''
,,A kdy si to prosím tě stihl?'' valil na Siria oči Remus.
,,Na nádraží v Londýně.'' odpověděl jakoby nic Sirius. Sirius byl známý jako bradavický Casanova a střídal holky jako ponožky (ne jako svoje, protože ty si měnil jednou za uherský rok, ale jako Remus který byl čistotný). Bylo opravdu výjimkou, když zůstal s jednou holkou víc jak tři dny. James to nechápal, jelikož měl oči jen pro Lily, což mu Sirius dost rozmlouval a vůbec v tomhle ohledu Jamese nechápal. Měl ale teorii, že se James hodně silně prásknul do hlavy a tak miluje jen jednu jedinou. Remus byl sice hezký, ale měl oči jen pro čtení a Petera by žádná ROZHODNĚ nechtěla.
Tak cesta k hradu trvala asi půl hodiny. Sirius vyprávěl, na které holky má zálusk, James ho na půl ucha poslouchal, ale spíš myslel na Lily, Rem četl nějakou novou knížku a Peter...no…není nutno psát. Když vystoupili, připojili se k velkému davu ostatních studentů a vydali se do Velké síně.Velká síň byla nádherně vyzdobená a na stropě bylo viděl čisté nebe s prvními hvězdami a vznášely se na něm hořící svíce. Lily to tu sice dobře znala, ale pořád žasla nad tím, jak je tento hrad krásný.
Když došly k nebelvírskému stolu, pozdravily se s několika známými lidmi, sedly si na prázdná místa vedle svých kamarádek pořádně se s nimi pozdravily.Potom si povídaly a zároveň koukaly se, jak se do síně trousí další studenti. Když vešli Pobertové (za velikého hluku, který vydávali řehtající se Sirius a James a davy Siriusových fanynek), Lily sklopila pohled do svého talíře a nevšímala si jich, i když seděli jen kousek od nich.
Chvíli ještě čekali na poslední opozdilce a pak vstal Brumbál, pomalu došel ke stupínku a začal se svým úvodním proslovem.
,,Milí studenti a studentky. Sešli jsme se tu zase po prázdninách, které jste si určitě užili a…''
,,To teda jo!!'' zakřičel Sirius a zazubil se na Jamese.
,,Děkuji pane Blacku!... a jistě se těšíte na další školní rok!''
,,Hm… to určitě!'' řekl Sirius Jamesovi, který se tiše uchechtl.
,, Nyní je na řadě zařazování!''
Malí vyděšení prváčci se vždy po vyvolání jejich jména vydaly ke stoličce a Moudrým kloboukem, nasadily si ho na hlavu, až jim skoro nebylo vidět do obličeje a pak, když klobouk vykřikl jméno jedné ze čtyř kolejí a ozval se nadšený řev studentů z určité koleje se děti radostně (No… většinou. Někteří s kloboukem nesouhlasili, ale moc toho proti jeho rozhodnutí nezmohly.)vydaly do určité koleje za svými budoucími spolužáky. Po zařazování ještě pronesl Brumbál řeč na téma porušování školních pravidel (při čemž se James se Siriem tak smáli, že se James bouchl do holeně a Sirius se praštil do hlavy o stůl) a pak pronesl oblíbenou větu:
,,Dejte si do nosu!''
Na stolech se následně objevily všechny možné dobroty a všichni se s radostí pustili do výborného jídla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elis- Admin Elis- Admin | Web | 27. dubna 2012 v 14:46 | Reagovat

Hm..... té kurzívy na konci si prosím nevšímejte. Snažila jsem se to spravit, ale nějak to nejde... Doufám že to nevadí.

2 ezlo ezlo | Web | 27. dubna 2012 v 22:38 | Reagovat

Hádky Pobrtů miluju... Sirius boduje!!! :-D  :-D  :-D
A Brumbál... všecko bere s klidem... mít takového ředitele... kéž by :D  :D

3 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 28. dubna 2012 v 12:05 | Reagovat

[2]: Mně trochu Brumbál připomíná Fantu (kdo ho nezná, je to náš třídní). Taky bere všechno s klidem. Jak já na něj v pátek na dějáku: ,,Ale hele..." Bóóóóóóže to byl trapas...

4 Marille Marille | Web | 2. května 2012 v 20:37 | Reagovat

Hele, to je vážně super :-D Teda, musíš vymyslet nějakou holku pro Remuse... :-? Já ho úplně zbožňuju.... je takovej... prostě super :-D  :-D

5 Moony Moony | Web | 15. září 2012 v 16:03 | Reagovat

skvělá, úžasná, dokonalá :D nemám slov :D:D jen tak dál :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama