Povídka podle obrázku- Halloween

17. dubna 2012 v 21:10 | Elis |  Jednorázové povídky
Tento nápad mám z blogu hpmaggdinka.blog.cz...... Tahle blogerka mě inspirovala už několikrát. Doufám, že jí to nevadí a že jí poctí to, jakou je pro mě inspirací.Bylo půl deváté večer a všichni studenti Bradavic seděli ve Velké síni. Profesor Brumbál, jim chtěl oznámit nějakou důležitou zprávu, o kterou nechtěl nikdo přijít. Celou síní se rozléhal "bzukot", který vydávali povídající si studenti. Když přišel Brmbál, všichni jako kouzlem Silencio ztichli a očekávali, co se bude dít. Brumbál si stoupnul na svůj proslovový stupínek, odkašlal si a dal se do řeči.
,,Vážení studenti. Jak všichni víte, dnes je sobota 24. října a za týden nás čeká Halloween. Už velice dlouho slavíme tento svátek slavnostní Halloweenskou večeří, ale tentokrát to bude jinak. Budete mít týden na to, abyste si sehnali kostýmy a večer, 31. října půjdete Halloweenskou cestou v Zapovězeném lese. A ještě informace nezávěr: Při této zvláštní příležitosti budete mít všichni (tím myslím všechny ročníky), ve středu, 28. celodenní přístup do Prasinek. Vyučování se ruší. Tak tedy hodně štěstí, při shánění převleků!" Pak Brumbál sestoupil ze stupínku a nechal studenty zapáleně hovořit o této zprávě. Nejvíce byli studenti nadšení ze zrušní vyučování. Lily Evansová z toho ale zas tak odvázaná nebyla. Chjo... ve středu zrovna máme dvouhodinovku lektvarů! Jednou to přežiju! Ale jinak musím uznat, že to Brumbál vymyslel dobře!!! Bude to určitě fajn! Pak se Lily otočila ke svým kamarádkám Miriam a Susie a dala si s nimi do hovoru.
Kousek od ní se se svými kamarády zrovna radoval James Potter.
,,Wow!!! To bude úžasný. Žádná škola!"
,,Jóóó!!!! Brumbál je někdy fakt super!" chválil Sirius ředitelův nápad a pak se vydali směr nebelvírská věž.

***

Ve středu se všichni studenti Bradavic vzbudili s příjemným pocitem. A také se snad všichni vzbudili minimálně v půl deváté. Kdy by taky vstával že?
V jednom z pokojů v Nebelvírské věži se tři ze čtveřice kluků vzbudili až v deset. Spali by ještě déle, ale to by podle slov Remuse ,Nikdy nemohli stihnout'.
,,Už máte vymyšlený, za co půjdete?" ptal se kamarádů Sirius a hledal ponožku, která by byla barevně shodná s tou co už měl na noze.
,,Jo! Já půjdu za zombieho." odvětil mu James a při slově zombie se zatvářil jaok mrtvola, natáhl před sebe ruce s ohnutými prsty a následně vydal podivný, huhlavý zvuk.
,,Já půjdu za mumii." oznámil Peter a zakousl se do lékořicové hůlky.
,,Tak to ušetříš! Stačí ze zamotat do toaleťáku a máš to...!" zhodnotil jeho plán James.
,,A o co myslíš že jde? Potřebuje si nechta peníze do Medového ráje!" zasmál se Remus ,,A já... Jdu za vlkodlaka." zazubil se na ně ,,A ty Sirie?"
,,Já? JÁ!!!!!!.............. Půjdu za UPÍRA!!!!!!!" prohlásil slavnostně Sirius a zakončil to nepříliš elegantním pádem do Remusovi postele. No zkuste si nandávat ponožku s polooblečenýma kalhotama a poskakovat při tom... Moc to nejde co?

***

To Lily a její kamarádky se vydaly do prasinek už v devět hodin, aby stihly všechno ještě před obřím návalem studentů. Co by dělaly kdyby jim někdo vybral kostýmy které chtěly. Lily chtěla jít za čarodějku (Pozn. autora: Hm... To není zrovna originální, ale musím se řídit obrázkem.) a tak si potřebovala koupit černé šaty, pořádný klobouk a nějaký šperk na krk. Miriam chtěla jít za kleopatru a Susie za lesní vílu. Když dorazili do Prasinek, skoro nikdo tam nebyl a tak si rychle vybraly své kostýmy a pádili zpět do hrady, aby unikly té hromadě lidí.
Když se dostali do Prasinek kluci, bylo tam už lidí hodně a tak v krámku s kostými postávali asi hodinu. Jakmile se dostali ven, rychle se stavili s Petrem v Medovém ráji a pak re urychleně vydali zpět do hradu.

***

Středa se přhoupla ve čtvrtek, ten v pátek a pátek v sobotu. A než se nadáli, byly 4 hodiny a to byl minimálně u holek čas na přípravy. Lily se vzala ty dlouhé, černé šaty s krajkou, kolem krku si uvázala stuhu s broží na které byla černá kočka, rozčesala si vlasy a na hlavu si nasadila klobouk. pak se šla ukázat holkám.
,,Co na to říkáte??"
,,Hele Lils moc ti to sekne, ale co takhle čarodějnický make-up?" navrhla jí Miriam, která si zrovna malovala dlouhé a tlusté černé linky.
,,Tak dobře." kývla Lily a pak ji nechala, ať ji namaluje. Když se za čtvrt hodiny koukla do zrcadla, nemohla uvěřit svým očím. Oči měla obtáhnuté tenkou, dokonalou linkou, díky řasence byly její řasy ještě delší a výraznější než obvykle. Rty světle červené a bleť byla krásně hladká a bez jediné chybičky.
,,Teda Miri!!! To je úžasné! Díky!" děkovala kamarádce, které teď vypadala jako pravá egypťanka. Díky kouzlu měla snědou, opálenou kůži, oči měla výrazně obtažené černou a modrou linkou a rty krvavě rudé. Vlasy si kouzlem obarvila na černou a upravila do stejného střihu jako Kleopatra. Na rukou jí chřestily desítky zlatých a stříbrných náramků, na krku měla velký náhrdelník se skarabeem a na hlavě malou zlatou čelenkokorunku s modrým kamenem na čele. Celému kostýmu dominovaly třpytivé, zlaté šaty se spostou výšivek a korálku a na nohách měla ozdobné pantoflíčky. Susie na sobě měla dlouhé, světle zelené šaty z lehkého materiálu, na nohách měla hnědé páskové botky, a na hlavě věneček z fialek. Na rameni a zápěstí si vykouzlila dvě tetování jakýchsi kudrlinek, květinek a rostlinek. Dlouhé, blonďaté, vlnité vlasy jí splývaly až pod lopatky a na koncy se kroutily do prstýnků. Když byly všechny upravené a připravené, sešly dolů do společenky, kde si ještě chvíli povídaly a pak se vydaly na školní pozemky.
Kluci se sice nepřipravovali tak dlouho jako holky, ale radši se šli chystat s předstihem (což u nich nebýavlo zvykem). Siriusovi a Jamesovi trvalo pěkně dlouho, než si nabarvili obličeje na požadovanou barvu. Sirius na křídově bílou a James na světle zelenou. Pak jim asi hodinu trvalo, než Petr kompletně obmotali toaleťákem. Jediný Remus byl rychle. Přidělal si uši a ocas, oblékl se a byl hotový. Sirius se zase šíleně dlouho oblékal do upírského pláště a ještě všeho možného, co k jeho kostýmu patřilo. Jamesovi nechtěl držet na hlavě šroub, ale nakonec to zvládl kouzlem. Když byly konečně hotoví, zjistili, že Petr pořád zakopává o toaleťák a tak mu ho museli ještě trochu upevnit. Pak se konečně vydali na školní pozemky.
Po cestě se potkali s Lily, Susie a Miriam. Sirius se okamžitě začal motat kolem Miriam, jelikož jí to neskutečně slušelo, ale ta ho pak odpálila tím, že musí jít za svým klukem a zmizela. Susie zjistila, že jí je v těch lehkých šatech zima a tak si musela ještě doběhnou pro něco dalšího na oblečení do hradu. Od té doby se s ní nesetkali. A tak tam zůstala jen Lily a Pobertové. a to by to nebyl James, aby nezačal obletovat Lily. Ta z něj byla neskutečně vytočená a tak první co ji napadlo bylo, že Jamese zmlátí koštětem. A tak se Pobertové s Lily v těsném závěsu vydali na zběsilý úprk. Peter se několikrát ocitl na zemi, ale od Lily žádnou ránu nedostal, protože ta šla jednouznačně po Jamesovi. Když to Pobertům konečně došlo, tak se všichni kromě Jamese zastavili a nechali kamaráda napospas osudu (resp. Lily).
Když se všichni studenti dostavili na smluvené místo, Brumbál jim oznámil, že půjdou po dvojicích holka-kluk. Rozdělili se tedy podle kolejí a jejich ředitelé jim pak určili dvojice. A světe div se......! James a Lily byli spolu.
,,Tak hele Pottere! Tu cestu s tebou přetrpím, ale nebudeš mě nijak otravovat! Prostě na mě nemluv a možná to přežiju.
,,Tak jo." přitakal jí radši James, protože nestál o další honičku.
Pak se vydali do lesa. Jak James slíbil, tak taky udělal a z jeho strany se neozvalo ani hlásku. U Lily to bylo zrovna tak. Najednou se Lily zastavila a zděšeně koukala do křoví.
,,Co se děje?" zeptal se jí James.
,,Tam..... tam.... tam..... je...." koktala Lily a ukazovala do křoví.
,,Kdo?"
,,U....u....u.... UPÍR!!!!" vyjekla Lily a valila oči na křoví.
,,Ach tak! Neboj to bude Sirius." uklidňoval ji Jimmy ,,Čau brácho! Co tu děláš? Nešel jsi se Samanthou jako první?" Místo odpovědi se ozvalo jen tiché zachrčení.
,,Ha, ha, ha! Děééésná sranda! A teď už dost! Koukej jak děsíš Lily!!!" Řekl James a otočila se na rozklepanou a vyděšenou Lily.
,,Lily neboj, to bude dobrý. Je to jenom Sirius."
,,Ne... ne... není!!!!" soukala ze sebe Lily ,,Jamesi!" vykřikla najednou, pak rukou chabě ukázala na upíra a omdlela.
,,Siriusi tady končí legrace! Lily omdlela uprostřed Zapovězeného lesa!!! Co s tím hodláš dělat?" okřikl Siriuse. Vtom se na něj domělý Sirius vrhl. To nebude Sirus. Pomyslel si James a v poslední chvíli stačil na upíra vytáhnout hůlku.

***
Když se Lily probudila, ležela na ošetřovně. Co tu dělám? Nemůžu si vzpomenout co se dělo....Když se rozhlédla kolem sebe, zjistila, že vedle ní leží James. Co ten tu dělá? Ptala se sama sebe vduchu. Najednou se James zavrtěl a pak na ní znenadání otevřel svoje oříškové oči. Potom nahmatal na stole svoje brýle a zadíval se na Lily.
,,Jak ti je?" zeptal se jí starostlivě.
,,Tp bych se měla ptát spíš já ne?" řekla Lily a významně se podívala na šrám na jeho ruce.
,,Už to skoro nebolí..." zamlouval to James.
,,Co se vlastně stalo po tom, co jsem omdlela?"
,,No zaútočil na mě upír, ale já ho omráčil a pak tě odnesl na kraj lesa, kde už mi s tebou pomohli učitelé. Nic moc hrdinského..."
,,Cože? Ty mě zraněný neseš celou tu cestu až na kraj lesa a tvrdíš že to není nic hrdinského?! Ani nevíš, jak moc jsem ti vděčná!" řekla mu popravdě Lily a pak pomalu vstala, přešla k jeho posteli a jemně ho políbila na rty. Pak se jejich polibek začal pomaličku prohlubovat... Po chvíli se Lily od Jamese jemně odtáhla, pohladila ho prstem po tváři a zašeptala.
,,Děkuju..."
,,Nemáš zač. Ty moje milovaná čarodějko." odpověděl jí šeptem James. Pak ale přišla madam Pomfreyová a začala je oba vyslíchat, aby věděla jak jim je. Když oba řekli, že dobře, dovolila jim, aby už šli na pokoje, ale do školy jetě v pondělí nesměli. Přede dveřmi James pomalu přistoupil k Lily, lehce ji přitisknul ke zdi a políbil ji. Když se oba toho polibku dosytosti nabažili, Lily Jamese pevně objala a zašeptala mu do ucha.
,,Miluju tě Jamesi Pottere."
,,Taky tě miluju Lily Evansová."

Tak toto je jedna z mnoha variant toho, jak se mohli dát Lily a James dohromady... Snad se vám to líbilo.
Elis
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cristy Cristy | 18. dubna 2012 v 6:42 | Reagovat

Jé, to bylo hezké... Jenom se mi zdá, že je to možná místy až příliš rychle sepsané... Možná se to někde dalo více rozepsat... Každopádně se velice těším na další povídky ;-)

2 ezlo ezlo | Web | 18. dubna 2012 v 15:00 | Reagovat

[1]: Souhlasím, ale známe Elis, že xD ?
Když se něco sepisuje v deset večer...
:))*

3 Elis-admin Elis-admin | 18. dubna 2012 v 19:28 | Reagovat

[2]: Ne, ne! To bylo ve čtvrt na deset... Ale stejně to vypadá takhle, protože jsem byla celkem unavená.... A navíc jsem si ještě chtěla číst, tak abych něco stihla...

4 Emily Emily | Web | 16. května 2012 v 19:20 | Reagovat

Dobrý nápad, inspirovat se obrázkem :-) docela si to vystihla ;) ale mohlo to být klidně na kapitolovku :-D hezký

5 Armen Armen | 30. května 2012 v 17:11 | Reagovat

Originální :-D Líbilo se mi to :-D  Skoro mám taky chuť napsat něco na HP :-D Dobrý nápad, inspirovat se obrázkem ;)

6 Paddy Paddy | Web | 29. června 2012 v 21:21 | Reagovat

hezký.. rozhodně možnost jak je dát dohromady :-D  a stačí Brumbálův šílený nápad a nějaká upíří potvůrka ;-)

7 Moony Moony | Web | 15. září 2012 v 15:24 | Reagovat

Parádní nápad, úplně vidím jak Lily mlátí koštětem Jimiho po hlavě :D ale nádherný další způsob jak se ti dva mohli dát dohromady :D

8 Lilly Lilly | Web | 27. února 2013 v 23:03 | Reagovat

Píšeš parádně.. :) Hrozně se mi líbí, jak vystihuješ ty rozdíly mezi vnímáním holek a kluků :D :D a ten komentář Lily chtěla jít za čarodějku- Hm..to není zrovna originální :D :D to jsem se nasmála :D Ty tvoje autorský poznámky byly úžasný :D a nakonec taková romantika..no nádhera :)

9 Martnka Martnka | Web | 31. května 2013 v 15:28 | Reagovat

Docela pekne, cetlo se to jednoduse, sice mi trochu prekazely preklepy a misty to slohove drhlo, nebylo to spatne a urcite jsem ochotna podivat se na tva dalsi dila a precist si je. Urcite se mi libila scena, kdy Lily honi Jamese. A kdyz Remus oznamil, ze pujde za vlkodlaka, tak jsem si rikala- nebude uplnek? Jen jsem si myslela, ze v tom Zapovezenem lese budou mit neco jsko nasi mudlovskou bojovku, tak mi prislo zvlastni, proc Lily zacala vyvadet, kdyz neco zasustilo v krovi, ale je jasne, ze to bylo proto, aby mohla omdlit a vzapeti byt zachranena Jamesem Potterem, trochu klise, ale odpoustim ti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama