5. kapitola

1. května 2012 v 10:03 | Elis |  Jen krůček k lásce...
Tak zase přidávám novou kapitolu. Není tak dlouhá jako 4., ale budete to muset nějak přežít... Hezké početní!


Po zbytek cesty vlakem Lily mlčela. Sice ji štvalo pravidelné bouchání karet ( No…skoro pravidelné, jinak by to nebyl Řachavý Petr a hra by byla o ničem), ale nedávala to najevo. To je vážně děs! Budu sním muset trávit večery na obchůzkách hradu! Snad Brumbál nebude chtít, abychom připravili nějakou společenskou akci! Jestli jo, tak se vážně neznám!!! Co jsem ti udělala Bože!?!? Je to takovej pitomec! Jak může být primus?! Proč nevybrali třeba Remuse?! Ten by byl lepší primus! A navíc bych byla primuska ráda. Takhle nejsem ráda ani omylem!!! Sakra, sakra, sakra! Já se vážně zabiju! Nadávala v duchu Lily. Najednou začal vlak zpomalovat a Lily si uvědomila, že ještě nemá hábit. A protože ostatní taky ne, šly s Anie do kupé vedle, kde byly nějaké holky z Mrzimoru a rychle se převlékly. Když se vrátily, Potter jí podal kufr. A jéje… Z pána se nám stává gentleman. Ale tím si to u mě rozhodně nevyžehlí! To si jenom myslí!!!! Pak na něj vrhla neutrální, možná trochu nakvašený pohled a pak se vytratila z kupé. Anie se k ní přidala a pak konejšivě začala kamarádku uklidňovat:
,,Neboj Lils, to bude dobrý.''
,,Ne, to teda nebude An.'' povzdechla si Lily a vystoupila z vlaku.
,,Ale jo, uvidíš.'' trvala na tom Anie.
,,Ne nebude!'' přehnala to trochu Lily, až se na ní Anie trošku vyděšeně podívala.
,,Promiň.'' omlouvala se Lily ,,Moc se omlouvám. Nechci si na tobě vybíjet vztek, ale já mám z toho pitomečka špatnou náladu. Měla bych se teď těšit na hostinu a poslední školní rok, ale místo toho…'' nedokončila Lily a klesla hlasem.
,,To se zvládne.'' řekla Anie a dala jí konejšivě ruku na rameno
,,Díky.Nevím, co bych bez tebe dělala.'' usmála se smutně Lily a pak nastoupila do kočáru, který je měl odvézt do Bradavic a Anie jí následovala. V kočáru seděly nějaké dívky z Havraspáru, které chodily do stejného ročníku a tak s nimi Anie debatovala o tom, co budou tenhle rok probírat na péči o kouzelné tvory. Lily se k jejich debatě nepřidala, ale jen přemýšlela nad událostmi dneška a pořád dokola si přehrávala v hlavě tu scénu z prefektského kupé. Ani si nevšimla, že kočár zastavil a Anie do ní musela párkrát šťouchnout, aby si Lily uvědomila, že má vystoupit.
Pak se připojily k davu a vydaly se do Velké síně. Velká síň byla nádherně vyzdobená a na stropě bylo viděl čisté nebe s prvními hvězdami a vznášely se na něm hořící svíce. Lily to tu sice dobře znala, ale pořád žasla nad tím, jak je tento hrad krásný.
Když došly k nebelvírskému stolu, pozdravily se s několika známými lidmi, sedly si na prázdná místa vedle svých kamarádek pořádně se s nimi pozdravily. Potom si povídaly a zároveň koukaly se, jak se do síně trousí další studenti. Když vešli Pobertové (za velikého hluku, který vydávali řehtající se Sirius a James a davy Siriusových fanynek), Lily sklopila pohled do svého talíře a nevšímala si jich, i když seděli jen kousek od nich.
Chvíli ještě čekali na poslední opozdilce a pak vstal Brumbál, pomalu došel ke stupínku a začal se svým úvodním proslovem.
,,Milí studenti a studentky. Sešli jsme se tu zase po prázdninách, které jste si určitě užili a…''
,,To teda jo!!'' zakřičel Sirius a zazubil se na Jamese.
,,Děkuji pane Blacku!... a jistě se těšíte na další školní rok!''
,,Hm… to určitě!'' řekl Sirius Jamesovi, který se tiše uchechtl.
,, Nyní je na řadě zařazování!''
Malí vyděšení prváčci se vždy po vyvolání jejich jména vydaly ke stoličce a Moudrým kloboukem, nasadily si ho na hlavu, až jim skoro nebylo vidět do obličeje a pak, když klobouk vykřikl jméno jedné ze čtyř kolejí a ozval se nadšený řev studentů z určité koleje se děti radostně (No… většinou. Někteří s kloboukem nesouhlasili, ale moc toho proti jeho rozhodnutí nezmohly.) vydaly do určité koleje za svými budoucími spolužáky. Po zařazování ještě pronesl Brumbál řeč na téma porušování školních pravidel (při čemž se James se Siriem tak smáli, že se James bouchl do holeně a Sirius se praštil do hlavy o stůl) a pak pronesl oblíbenou větu:
,,Dejte si do nosu!''
Na stolech se následně objevily všechny možné dobroty a všichni se s radostí pustili do výborného jídla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ezlo Ezlo | Web | 1. května 2012 v 10:31 | Reagovat

Ach Merlie! Ta Lily je tááák tvrdohlavá! Sakra, vždyť by s Jamem tvořili dokonalý pár...
Jamem... Heh, vzpomněla jsem si na jeden vtip:
Pane veliteli, vedu podezřelého muže - na sklenicích má napsáno džem, říká, že veze marmeládu a v papírech je napsanej jam!
Ale to jsem odbočila :-D
Těším se na další :D  :D

2 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 1. května 2012 v 16:07 | Reagovat

[1]: Dobrej vtip!!!

3 Marille Marille | Web | 1. května 2012 v 18:39 | Reagovat

To je skvělí :-D  Píšeš moc pěkně a hlavně vesele... Kdy bude další kapitola?

4 Moony Moony | Web | 15. září 2012 v 16:07 | Reagovat

teď jsem se málem ztratila a myslela jsem že máš dvě stejné kapitoly :D moje chyba :D naštěstí mi to došlo :D super kapča :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama