19. kapitola

28. října 2012 v 11:27 | Elis |  Jen krůček k lásce...

Zdarec!!!
Sníh nám roztává!!!!!! Sakrííííš!!!!! Ale on určitě napadne za nějakou dobu znovu! Včera jsme si v obchoďáku prohlížela vánoční dekorace a maj tam fakticky úžasný věci!!!! Například nádherný světýlka, sněžítka, takovej ten umělej sníh ve spreji!!!!! Och! Nádhera!!!
Jinak... Dneska ráno jsem se pustila do další kapitoly Jkkl...! Tahle kapitola se mi psala hodně dobře, akorát po ránu (Teda ne teď, ale když jsme to psala), jsou moje vyjadřovací schopnosti chvílema mizerné. Tak to prosím akceptujte... Díky a užijte si to!
,,Lily…" zašeptal James a uvolnil objetí. Lily se ani nepohla.
,,Musíme pryč…" zašeptal tentokrát naléhavěji.
,,Proč? Kam?" nechápala Lily. Nevěděla co se děje. A pak jí došlo to, co se před chvílí stalo. James byl ten jelen…! On je zvěromág!
,,Ty jsi zvěromág…!" vydechla ohromeně.
,,Lily…! Pojď! Musíme odtud rychle pryč!" řekl James, chytl ji jemně za zápěstí a táhl ji ven z lesa.
,,Jamesi! Ty jsi zvěromág! Jak to?! Proč?!"
,,Lily vydrž… Až budeme v hradě, tak ti to vysvětlím. Ale teď buď prosím potichu."
,,Proč?" zeptala se už potřetí Lily. Jamesi ji k sobě přitáhnul a chytil její hlavu do dlaní.
,,Je to tu nebezpečné! Ani nevíš jak! Vysvětlím ti to, ale až v hradu…!"
Jeho hlas zněl naléhavěji, než kdy předtím. Lily jenom kývla hlavou. Pak šli dál. Lily ani nevěděla jak dlouho. V její hlavě byla jenom jedna myšlenka: James je zvěromág…!
Po nějaké (neurčité) době se před nimi objevil okraj lesa. Když ho překročili, všimla si Lily jaké je tam oproti lesu světlo. James jí pořád držel za zápěstí. Lily trochu otočila rukou a propletla svoje prsty s jeho. Když si toho všimnul, trochu se zarazil a otočil se na ní. Lily se na něj jenom mírně usmála a James jí úsměv oplatil. Pak se znovu otočil a mířil dál k hradu. Když k němu došli, brána byla pořád otevřená a tak nepozorovaně vklouzli dovnitř. Šli ztemnělými chodbami hradu a Lily po chvíli došlo, že míří ke Komnatě nejvyšší potřeby. Zastavili se tedy před obrazem Barnabáše blouznivého. James třikrát prošel kolem zdi a před nimi se objevily dveře. Vešli dovnitř a usadili se naproti sobě na sedačku.
,,Povídej…" špitla Lily a podívala se Jamesovi do očí. Ten nahlas vydechl a pak začal mluvit.
,,Lily… Víš jak Remus jezdí každý měsíc za nemocnou maminkou?"
,,Jistě…"
,,Není to pravda… Remus se… Remu se každý měsíc za úplňku mění…"
,,Ve vlkodlaka…?!" vydechla Lily a vytřeštila na Jamese oči.
,,Ano… Ve vlkodlaka…" přikývl James a pak pokračoval ,,Ale Lily… Uvědom si prosím, že on za to nemůže… Jako malého ho pokousal vlkodlak… On z toho má výčitky, myslí, že je zrůda…" vysvětloval jí a sklonil hlavu.
,,Jamesi…" řekla tiše Lily a pak ho chytila za ruku ,,Já si to uvědomuju… Je to… Řekněme překvapivé… Nevěděla jsem to a Remus mi vlastně lhal… Je to můj kamarád a mohl mi to říct, ale já ho chápu. Nemůže za to a nechce to nikomu rozhlašovat. Chápu ho…" James na ní pohlédl a stiskl jí ruku.
,,Ještě to má pokračování... Když jsme se to s klukama v první ročníku dozvěděli, trochu jsme se ho báli, ale je to náš kamarád. A vždycky bude. A tak jsme se rozhodli, že se staneme zvěromágy. Já se měním v jelena, Sirius ve psa a Peter v krysu. Trvalo nám pět let, než jsme se byli schopní proměnit. Ale od té doby s ním trávíme každý jeho úplněk. Když jsme zvířata, tak nám neublíží a navíc ho můžeme hlídat. Aby neublížil nikomu jinému a ani sobě. Je nám za to strašně vděčný… Lily budu mu muset říct, že to víš… Připrav se na to, že se může naštvat, že se může začít depresit… Že se s tebou už nebude chtít bavit… Bude si myslet, že už se s ním nechceš přátelit. Lily…"
,,Pšt…" řekla a přiložila mu prst na rty ,,Jamesi… Já ho neodsuzuju… Nemůže za to, jaký je… To, že se jednou za měsíc mění ve vlkodlaka, můj názor na něj nezmění. Pořád to bude ten úžasně chytrý, milý, ohleduplný, starostlivý a tichý Remus. Pořád to bude jeden z mých nejlepších přátel."
,,Jsem rád, že to takhle vidíš… Miluju tě Lily." řekl a přitáhl si ji k sobě.
,,Já tebe taky." zašeptala a opřela si hlavu o jeho hruď. James jí políbil do vlasů. Chvíli takhle nehybně leželi.
,,Jamesi… Nesmíme zapomenout na ten vánoční ples…" upozornila Lily.
,,Ano… Poslední dobou se toho děje tolik, že jsem na něj skoro zapomněl."
,,Máš pravdu… Tak co třeba zítra?" (pozn. autora: Víte já vlastně ani nevím co maj za měsíc, natož den, takže řekněme, že je třeba pátek 25. října… :D)
,,Zítra se jde do Prasinek ne?"
,,No jo… Já zapomněla…"
,,Říkal jsem si… Půjdeš se mnou?"
,,Ráda." usmála se Lily.
,,A trénovat budeme večer?"
,,Jo večer… Co takhle v osm?"
,,V osm." potvrdil James a pohladil Lily po vlasech. Ta ještě zamrmlala něco, čemu nerozuměl a pak usnula. James přemýšlel, že by ji vzbudil a došli by do věže, ale když ráno nemuseli do školy a mohli vyspávat, jak chtěli, rozhodl se, že zůstanou tady. Rozhlédl se po místnosti a všiml si, že se tam objevila velká postel. Opatrně se tedy zvednul, vzal Lily do náruče a došel s ní k posteli. Tam jí něžně položil, přikryl jí dekou, která tam byla, políbil ji na čelo a pak si sám šel lehnout na druhou stranu postele. Chvíli tam jen tak ležel a pak se posunul blíž k Lily a dal jí ruku kolem pasu. Lily se zavrtěl, otočila se a a ve spánku ho také objala. James se pro sebe usmál a objal ji ještě pevněji. Pochvíli se mu také začaly klížit víčka a za nedlouho už oba spali pevném objetí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ezlo Ezlo | E-mail | Web | 28. října 2012 v 12:04 | Reagovat

Yey! Popravdě mě ani moc neudivuje, že Lily reagovala tak, jak reagovala... Hodí se to k ní... A přeci jenom, odsuzovat někoho za to, že je vlkodlak je... Je... *hledá správná slova*... No, víme co myslím, ne? :-D
Popravdě jsem se celkem bála toho, že s Jamiem nestihnou včas zdrhnout a Remí je zakousne, ale to by se neshodovalo s příběhem J.K.R. 8-)

Těším se na další (protože předpokládám, že v dalších dílech bude návštěva Prasinek :-D )

2 Ezlo Ezlo | E-mail | Web | 28. října 2012 v 12:32 | Reagovat

Jsem ráda, že se Ti líbí!!!
Ale zítra budu od tebe potřebovat pomoc... Protože jsem se s Galeonem tak nějak zasekla O:)
Věřím, že Ty mi pomůžeš to odseknout :D

3 LilyE LilyE | 28. října 2012 v 21:26 | Reagovat

moc pěkná kapitola vážně se ti povedla = D
Jsem ráda že to Lily vzala tak jako to vzala a moc se těšim na další = )

4 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 29. října 2012 v 15:41 | Reagovat

[3]: Neumím si představit, že by to vzala jinak... I když umí i pořádně křičet, je to pořád úžasná kamarádka! A Remus je jedním z jejich nelepších přátel...! Ach Merline! Mluvím o tom, jako by to byla současnost a hlavně skutečnost!!! Jsem už asi posledlá...!

5 Ezlo Ezlo | E-mail | Web | 29. října 2012 v 17:55 | Reagovat

Ahooj Elis, nevím, jestli Tě to zajímá, ale už je na mém blogu odpověď na otázku od Aenag :-D  :-D

6 galaxy galaxy | Web | 29. října 2012 v 19:00 | Reagovat

Hostokrutopříný design, ne, je fakt krásnej!! :-) Asi mi něco uniká, když jsem nečetla díly popořadě, ale i jako solo dílo je to báječné:)

7 Moony Moony | Web | 7. listopadu 2012 v 16:50 | Reagovat

Nádhera! dokonalost! úžas :) Lily je skvělá, James úžasný :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama