Nasadit si masku...

24. října 2012 v 15:51 | Elis |  Jednorázové povídky
Ahoj!
Dneska jsem měla chuť napsat nějakou smutnější povídku... Já sama smutná nejsem, ale měla jsem chuť... A tak jsem si sedla a za necelou třičtvrtě hodinku jsem vytvořila povídku, kterou si můžete přečíst v celém článku. O Siriusovi... Zajimavé... O Siriovi píšu vždycky tak trochu smutné povídky...
No... Snad se bude líbit! A moc prosím o vaše názory v komentářích!
Děkuju!

,,Siriusi!!!" ozval se ženský křik sídlem Blacků. Volaný, který se zrovna nacházel ve svém pokoji jenom protočil oči a pak se vydal dolů za matkou.
,,No konečně!" zvolala, když se objevil dole. Nebylo to nijak šťastné, spíš kousavé.
,,Orione!" zavolala na svého manžela, který byl v kuchyni ,,Tvůj syn se konečně uráčil poctít nás svojí návštěvou, tak nezdržuj a přijď!"
Orion Black se zachvíli objevil v místnosti, konkrétně v přijímacím salónku.
,,Skvělé. Jsme všichni." řekla Walburga a otočila se na své dva syny. Maldší Regulu stál kousek od ní a starší Sirius se rozvaloval v křesle.
,,Jak to sedíš?" okřikla ho matka.
,,Tak, jak jsem zvyklej." odpověděl jí Sirius a dál nevrušeně seděl.
,,Viděl jsi někdy svého bratra takhle sedět?" zeptala se ho matka.
,,Já se na něj radši nedívám… Z pohledu na něj se mi navaluje."
,,Nebuď drzý!"
,,Já za to nemůžu! To je samovolná reakce mýho těla! Jenom ti sděluju fakta máti!"
,,Ts… Nechci se tu s tebou teď hádat. Budu dělat, že jsem tě neslyšela! Ale jestli od tebe ještě někdy něco takového uslyším, budeš litovat, že ses vůbec narodil!"
,,Ve vaší přítomnosti toho lituju pořád, tak co…"
,,Mám toho tak akorát dost! Nebudeš na mě drzý! Na nikoho z téhle rodiny!"
,,Myslíš?" ušklíbl se Sirius.
,,To si vyprošuji! Ještě jednou a…!"
,,Drahá…" položil ji na Orion ruku na rameno ,,Máme práci."
,,Jistě… Kvůli tomuhle… Nevděčníkovi jsem na to skoro zapomněla. Tak pojďte." vyzvala gestem ruky rodinné příslušníky, aby k ní přišli. Sirius to sice udělal neochotně, ale dnes se nechtěl s matkou hádat.
,,Vaše babička Irma si přála, abychom ji zaslali nějakou fotku. Takže se teď všichni vyfotíme… Je vám to všem jasné?" zeptala se a zabodla svůj pohled do Siriuse.
,,Ano máti." odpověděl poslušně Regulus.
,,Tak se mi ještě ukažte…" řekla Walburga a začala kontrolovat vzhled sého manžela a synů.
,,Skvělé Orione… Jen sis zapomněl zapnout poslední knoflík vesty… Tak je to dokonalé. Regulusi… Vypadáš úžasně!" nepatrně se rozzářila a chladně se usmála. ,,Siriusi… Vzhledem pravý Black…" řekla a upřela na něj své ledové oči ,,Ale duší krvezrádce…" zasyčela tiše a pak se otočila. Sirius zaťal ruce v pěst a měl chuť do něčeho uhodit. Neměla právo mluvit o jeho duši! Neznala ji! Neznala jeho! Nehctěl však vyvolávat hádky a tak se radši uklidnil.
,,A ještě…" otočila se k němu Walburga ,,Máš trochu rozcuchané vlasy…" řekla a chtěla mu je uhladit. On však její ruce uhnul.
,,Nešahej na mě!" zasyčel stejně nenávistně, jako před chvílí ona. Chvíli si jeden druhého nenávistně měřili pohledem a po chvíli Walburga uhnula pohledem, otočila se k němu zády a začala Oriona a Regula stavět tak, jak potřebovala. Pak se otočila na Siria, popadla ho za zápěstí a hrubě ho postavila na jeho místo. Sama se pak usadila na svou židli a otočila se na ně.
,,Netvař se tak kysele!" okřikla Siriuse.
,,Tvářím se tak, jak se cítím." odsekl naštvaně.
,,Netvař! Se! Kysele!" zakřičela každé slovo.
,,Dobře…" přimhouřil oči Sirius a pak se na jeho tváři objevil nic neříkající výraz, avšak se skoro nerozeznatelným náznakem naštvanosti a trochu i smutku a bezmoci. Walburga evidentně byla s tímto výrazem spokojená a tak se otočila směrem k fotoaparátu.
,,Můžeš drahý." řekla. Orion nenápadně mávl hůlkou a fotoaparát je vyfotil.
A na fotce byli navěky zachyceni… Chladná Walburga, poslušný Regulus, hrdý Orion a Sirius… Krvezrádce, který se bratříčkoval s mudly… Sirius, s maskou lhostejnosti, pod kterou trpěl…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shirley Shirley | 24. října 2012 v 17:12 | Reagovat

:-( ... Siriusku, příjdu Tě zachránit :-D :-) ... zajímavá povídka :-) ... Chudák Tichošlápek :-( :-( achjo!!! Já chci do Jejich světa 8-) :-D

2 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 24. října 2012 v 18:49 | Reagovat

[1]: A kdo tam nechce!?!?!? Kouzla, Bradavice, SIRIUS...!!!! A ještě tisíce dalších dokonalých věcí!Všechno tam je dokonalý!!! Já tam chcííííííí!!!!!!!! Moc moc mocmocmocmoc!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama