21. kapitola

8. února 2013 v 10:32 | Elis |  Jen krůček k lásce...
Nazdárek!
Jak se vede? U mě to docela jde, akorát mám nějakou střevní virózu, tak jsem dneska zůstala doma. No ale abych mluvila k téme... Konečně jesm napsala další kapitolu! Já vím, že to je neuvěřitelné, ale je to tak! :))) Je trochu kratší, přece jenom mi není úplně nejlíp a všichni víme, že nepíšu dvakrát dlouhé kapitoly. Snad to nevadí. Hezky si počtěte!

Elis
"Takže kam půjdeme prvně?" ptal se James Lily.
"No… Po té cestě jsem docela dost promrzlá, tak bych si dala pořádnou sklenici máslového ležáku!" navrhla Lily.
"Vaše přání je mi rozkazem, madam!" zasalutoval se smíchem James a pak se oba vydali ke Třem košťatům. Uvnitř to vonělo máslovým ležákem, ohnivou whiskey, kůží a dubovým dřevem. James popadl Lily za ruku a táhl ji k jednomu maličkému stolečku v rohu. Gentlmansky jíLily se u něj posadila a James šel objednat dva máslové ležáky.
"Zde je vaše objednávka slečno." prohlásil James .
"Díky." usmála se Lily a vzala si od něj svůj ležák. James se posadil naproti ní a sledoval, jak opatrně usrkává. Taky se napil a znovu na ni pohlédl. Byla vážně překrásná! James opatrně posunul ruku a a stiskl v ní tu Lilyinu. Lily se na něj s úsměvem podívala. Celá zářila! Na rtech pořád měla něžný úsměv a v očích jí zářily jiskřičky štěstí.
"Mám Tě strašně rád Lily…!" zašeptal a pohlédl jí do očí.
"Já Tebe taky." vydechla šťastně, avšak mírně ostýchavě. Pak oba znovu ztichli, pili ležák a dívali se jeden druhému do očí. Když měli dopito, vstali, donesli své sklenice Rosmertě a vydali se ven.
"Kam teď?" zeptala se Lily.
"Co do Medového ráje?" navrhl.
"Ano!" rozzářila se Lily. Pak se tedy vydali směrem k Medovému ráji. Už z dálky byla vidět jeho veselá výloha, plná nejrůznějších sladkostí. Lily se při pohledu na obchod rozsvítily oči a s radostí sobě vlastní se rozběhla. James se pro sebe pobaveně usmál a pak se zrychleným krokem vydal za ní. U výlohy se Lily zastavila a chvíli koukala do výlohy. Do široka se usmála a pak vstoupila dovnitř. Ani se za nimi nestihly zavřít dveře a Lily už nadšeně vybíraly všemožné dobroty.
"Takže… Maxovy maxižvýkačky, pár obřích lízátek, Bertíkovy fazolky, lékořicové hůlky,ledové myšky, peprminotvé pralinky,šumivé bzučivky, levitační šerbetové koule, čokoládu… No možná dvě… Nebo tři? Asi tři…" brumlala si pro sebe a při tom si z regálů brala všechny ty úžasné věci. James na ni jenom ohromeně koukal… Věděl, že to není žádná šílená anorektička, která drží jednu dietu za druhou, ale taky nevěděl, že až tak miluje sladkosti. Sám si taky nabral hromadu sladkostí a přitom sledoval Lily, aby se mu neztratila. Ta dál zaujatě vybírala a vybírala. James ještě chňapnul po jedné čokoládě, jak omluvu pro Remuse, že s ním nebyl celý úplněk. Remus si to sice nepamatoval, ale James to cítil jako nutnou povinnost. Po dobré tři čtvrtě hodině se přesunuli ke kase, aby všechno zaplatili.
"Teda Lily, ty si toho dnes bereš víc, než obvykle!" zasmála se na ni postarší prodavačka.
"Hm… Trošku…!" usmála se nevinně Lily.
"Snad tu nejsi s tím okouzlujícím chlapcem?" mrkla na ni.
"Ano, jsem." přiznala bez ostychu Lily a zasmála se.
"Počkej… Ty budeš James viď?" otočila se na něj prodavačka.
"Ano… To jsem já! Jak mě znáte?"
"Historky o žertících, které provádíš se svými přáteli, se občas dostanou i sem do Prasinek. A Lily taky povídala."
"Vážně? A co říkala?"
"To je tajné, můj milý!" zasmála se žena a při tom počítala, kolik bude stát jejich nákup.
"Takže pro tebe Lily to bude 1 galeon a 7 srpců a pro tebe Jamesi to bude 16 srpců a 4 svrčky." prohlásila. Lily už začala vytahovat svou peněženku, když ji James zastavil.
"Já to zaplatím Lily."
"Ne… Já nechci abys za mě platil…" řekla mu s nádechem vzdorovitosti.
"No tak… Dovol mi za Tebe jednou zaplatit." domlouval jí James.
"Hm… Tak dobře, ale jen jednou!"
"Fajn! Tak tady to máte!" řekla James a podával prodavačce peníze.
"Děkuji. Mějte se krásně!" usmála se na ně a podala jim jejich nákup zabalený v barevných papírových pytlíčcích. Oba dva si je vzali, s úsměvem se s ní rozloučili a pak se znovu vydali ven.
"Můžeme se teď jenom na skok zastavit v Taškáři?" zeptal se James.
"Jasně." souhlasila Lily.
V Taškáři se opravdu stavili jen na chvilku. James pouze koupil nějakou standardní záškodnickou výbavu a zamířili do knihkupectví.
"No… Tady budeme asi dlouho Jimmy." řekla omluvně Lily.
"To nevadí." pousmál se James a galantně jí otevřel dveře. Když vešli, Lily měla snad ještě rozzářenější oči než v Medovém ráji. Položila svůj nákup na jeden maličký stolek v rohu a začala si prohlížet knihy. James se chvíli probíral knížkami, ale nic moc zajímavého si tam nenašel. Proto se posadil do jednoho křesla a sledoval Lily. Ta si s mírně nakloněnou hlavou a něžným a spokojeným výrazem prohlížela knihy a pořád přidávala další a další do své náruče. Po hodině se posadila vedle Jamese a probírala se hromádkou knih, které si vybrala. Pár knížek ještě vyřadila se tím, že si je koupí příště a šla zaplatit. Cestou ke dveřím se ale zase zastavila u jednoho regálu a stále s nakloněnou hlavou zkoumala nějakou knížku o lektvarech. James se podíval z oka a zjistil, že venku prší. Prší!
"Lily! Polož si prosím ty knížky a pojď na chvilku ven! Venku prší!!!" zahlásil hlasitě a tím si vysloužil káravý pohled od prodavače.
"Cože?" rozhlédla se zmateně Lily, která byla jako v tranzu. James vzal její knížky a položil je na jeden z mnoha stolečků.
"Venku prší! Tanec v dešti!" pronesl už trochu tišeji James a pak už ji táhla ven. A opravdu! Venku nádherně pršelo! Lily se zvonivě zasmála a nadšeně se zatočila dokola.
"To jeta nejnádhernější věc na světě!" zakřičela a nevnímala udivené pohledy kolem jdoucích.
"Chyba…" zašeptal jí do ucha James a přitáhl si ji blíž k sobě "Ty jsi nejnádhernější na světě…!" Lily sklopila hlavu a zabořila obličej do jeho kabátu.
"Děkuju…!" šeptla, když se na něj znovu podívala a pak ho něžně políbila na rty.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shirley Shirley | Web | 8. února 2013 v 20:40 | Reagovat

jůůů, krásná romantika :-) jsem ráda, že jsi zpět :-) ... doufám, že Ti ty nápady vydrží :-) už bych zase potřebovala nějakou tu múzu :-D

2 Domeenika Domeenika | 9. února 2013 v 11:26 | Reagovat

Krasna kapca :D Tolka romantika :D :D :D
Uz sa strasne tesim na dalsiu kapcu :D

3 Moony Moony | Web | 10. února 2013 v 10:18 | Reagovat

woooow :) nádherná kapitola, těm dvěma to prostě sluší, jsou skvělí :)) a ty si taky skvělá že ses dala zase do psaní :)) ;)

4 Anča ^_^ Anča ^_^ | E-mail | Web | 13. února 2013 v 19:06 | Reagovat

páni ta romantika :') krásně píšeš! :3

5 Janka Janka | 13. února 2013 v 22:04 | Reagovat

krásná kapitola romantika ach... :D  :D  :D

6 Ronnie Ronnie | Web | 16. února 2013 v 11:39 | Reagovat

šíleně romantické :D nádhera a těším se na další kapitolu, je prostě nádherná :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama