9. kapitola

24. září 2013 v 14:26 | Elis |  Vánoce u Potterových
Jsem horzná, viďte? Že mi trvá napsat další kapitolu takhle dlouho... Ale což, nebudu se sama na sebe zlobit, ještě si způsobím žaludeční vředy!!! XD Kapitola je trošičku delší, než normálně, ale to asi vadit nebude, jelikož moje kapitoly zas tak dlouhé nebývají, že? :) Tak si povídku náležitě užijte a prosím o komentáře. :) Děkujííí.
Elis*

"Neváhám. Jen mám strach, že se na těch lyžích zmrzačíte. Takže na nás všechny ještě použiju polštářové kouzlo." prohlásila Lily a jak řekla, tak udělala. Pak se všichni vydali na svah. No… Tak to jsem zvědavá, kdo přežije. povzdychla si v duchu Lily.
*


Když vylezli ven před dům, Lily jim poradila, aby si lyže hodili na rameno. Všichni tak udělali, ale po několik okamžicích se Remusovi a Siriusovi začaly lyže rozjíždět a padat jim z ramenou.
"Do prknýnka dubovýho! Já se na to taky můžu… No… Vytento!" nadával Sirius po další nepovedeném pokusu nandat si lyže na rameno. Remus se jenom mračil na lyže, které se válely na zemi a pak je prostě vzal do náruče.
"Tichošlape… Proč to nevezmeš jako Remus?" ptal se kamaráda se smíchem James.
"Mám svou hrdost, ne?! A jak je možný, že to ty neseš bez potíží?" brblal si pro sebe Sirius.
"To víš, můj sportovní duch se nazapře." zazubil se James. Lily a Jackie, které stály opodál, se jen pobaveně uculovaly.
"Nesnáším to!" vyjekl naštvaně Sirius, když mu lyže znovu spadly na zem. To už se všichni, včetně Remuse, nahlas smáli.
"Siriusku, vem to jako Rem. Už chci lyžovat!" řekla mu Jackie. Sirius se na ni naštvaně podíval, ale pak se sehnul pro lyže a vzal je do náruče.
"Lepší, že?" rýpnul si do něj Remus. Sirius se jenom zaksichtil a dál šlapal do kopce, při čemž si neustále naštvaně brblal něco o pitomých prknech.
Asi uprostřed kopce se Jackie naklonila k Lily a do ucha jí pobaveně zašeptala: "Nechápu, že toho trolla nenapadlo použít 'Locomotr'."
"Nech ho při blažené nevědomosti. Jen ť si to tahá. Aspoň ho unavíme, když je tak hyperaktivní…!" ušklíbla se zrzka.
Když dorazili na vrcholek kopečku, Lily položila lyže na zem kolmo ke svahu, aby nesjely a vybídla ostatní, aby to udělali stejně. To by ovšem nebyli Pobertové, kteří na lyžích nikdy nestáli a tak každému z nich jedna lyže sjela dolů.
"Merline!" zaječel naštvaně Sirius.
"Fakt boží…" zamručel James.
Remus se k tomu nevyjadřoval a jen rozmrzele sledoval, jak jim lyže sjíždí.
Jaksi s Lily v sobě chvíli dusily smích, ale pak se naplno rozřehtaly.
"No jo, hlavně že jsme vás pobavili." zahučel Sirius a pak se všichni tři chlapci vydali zase z kopce dolů.
"Já věděla, že se to neobejde bez potíží, ale že se to takhle zkomplikuje ještě před tím, než si ty lyže nandají, to jsem nečekala!" dusila se smíchy Lily a Jackie se polomrtvá válela po zemi. Když se po několika minutách plných smíchu i nadávek vyškrábali kluci zase nahoru, Lily jim začala vše vysvětlovat.
"Takže… Lyže si musíte dát kolmo k svahu, aby vám nesjely, tak jako to mám já." začala a Jackie se nanovo rozesmála. Kluci po ní vrhli naštvané pohledy, ale pak obrátili svou pozornost k Lily, které pokračovala. "Potom si je musíte nasadit. Takže se k nim postavíte a nejdřív si nandáte spodní a pak až horní, abyste neupadli nebo tak něco." vysvětlovala a při tom jim vše názorně předváděla. "Nandáte je docela snadno. Stačí jen přiložit botu sem, pak na nohu trochu přitlačíte a počkáte několik vteřin. Vázání se přizpůsobí vaší noze a už máte lyže nandané." Pak se k nim čelem otočila a dívala se, jak se s tím poperou. Jackie měla lyže nandané prakticky hned. Jakmile se tak stalo, na nic nečekala a s hlasitým pištěním se rozjela dolů z kopce. Pobertové na ni chvíli ohromeně zírali a pak se znovu snažili popasovat s nandáváním. Jako prvnímu z nich se to překvapivě povedlo Removi, byla ovšem spíš jen shoda náhod, než že by měl talent na soužití s lyžemi. Jako druhému se to povedlo Jamesovi a poslední místo tedy zbylo na Siriuse. Když tedy měli lyže na nohou, Lily se před ně postavila a začala jim vysvětlovat styl jízdy. Ze začátku je učila pluh s rukama na kolenou. Tak, jako jezdí malé děti. Jackie mezitím neúnavně šlapala nahoru a jezdila dolů.
Když už byla Lily asi po půl hodině teoretického vysvětlování přesvědčena, že by se Pobertové nemuseli hned zabít, vypustila je na svah. Přesvědčena ovšem byla špatně. Sirius narazil do blízkého smrčku asi po deseti metrech jízdy, Removi se v půlce kopce povedlo spadnou půlkou těla do obří sněhové závěje a James, který vypadal, že dojede bez úhony, na konci spadnul a po několika kotrmelcích a otáčkách se proměnil v obří sněhovou kouli. Lily si jen hlasitě povzdechla a jela všechny tři zachránit. Když se tak stalo, zase se vyškrábali nahoru a vysvětlování začalo nanovo.

Po dvou hodinách usilovného padání, bourání, zapadávání do závějí, zachraňování, ale i solidního lyžování v podání Jackie, již byli všichni naprosto vyčerpaní a tak se rozhodli jít dovnitř.
"Umírám!!!" zaječel Sirius a zapadl znaveně do prvního křesla, které uviděl.
"Hej! Běž se převlíknout! Vždyť seš celej mokrej!" šťouchnul do svého kamaráda James.
"Fajn, pane domu…!" pronesl trpitelsky Sirius pak se pomalu, jak umírající zvíře, odplahočil převléknout. Ostatní následovali jeho příkladu.
Lily s Jackie narychlo připravily palačinky se špenátem, a když byli všichni najezení, odebrali se do šíleně vyzdobeného obýváku.
"To lyžování… Mě totálně zabilo!" zaúpěl už asi pomilionté Sirius.
"Divíš se? Vždyť jsi pořád do něčeho nebo do někoho narážel!" zasmál se Remus.
"Nedělej chytrýho. Tobě to nešlo o moc líp." zaškaredil se Sirius.
"No nejlíp to šlo mě, na tom se shodneme!" zazubil se James.
"No jistě, Jamesíku!" začala se pitvořit Jackie.
"Jsi ten nejlepší lyžař v Godrikově dole!" šišlala na něj Lily.
"Nechte si toho!" vykřikl James a hodil po každé z nich polštář.
"Oplatila bych ti to, ale moje ruce umírají. To, jak jsem vás neustále vytahovala ze sněhu nebo skoro seškrabovala rozpláclý ze země, mě zmohlo." povzdechla si Lily.
"Ale když opomeneme náš následný stav, bylo to celkem fajn." vyjádřil svůj názor Remus.
"Jo… Hmh… Jasně…! Zajímavá zkušenost…" zachraplal přidušeně Sirius, který zrovna ležel na sedačce s obličejem zabořeným v polštáři.
"Ty se chceš udusit?" uchechtla se Jackie.
"Když nad tím tak přemýšlím…" zahuhlal znovu a pak s hlasitým skuhráním zvedl hlavu "Možná bych měl to uduení zvážit." Pak jeho hlava znovu padla na polštář.
"Nebuď tak teatrální!" zasmál se James a pohodlněji se uvelebil v křesle.
"No… Myslím, že dnešní odpoledne asi nebude nic akčního, že?" ušklíbla se Lily a opřela si hlavu o rameno Jackie, která seděla vedle ní na pohovce.
"Souhlas." vydechl Remus a natáhl se po knížce.
"Hmh…" vydali ze sebe sborově James a Sirius, při čemž se Remus i holky rozesmáli. Brzy však přestali, neboť jejich břišní svaly by větší námahu již neunesly.

Celé odpoledne jich všech pět strávilo v obýváku. Buď leželi či pospávali, četli si anebo si povídali. Jakákoliv fyzická námaha jim totiž dělala potíže.
Večer ještě dojedli palačinky, tentokrát si je dali se šlehačkou a čokoládou, a pak se odebrali do svých pokojů.

*dívčí pokoj*

"Dneska to bylo moc fajn." povzdechla si blaženě Jackie rozplácla se na své posteli.
"Jo, bylo." přitakala jí Lily a napodobil svou kamarádku.
"A všimla sis, že jste se s Jimmym ani jednou nepohádali." nadhodila Jackie a pohlédla na svou kamarádku přes uličku mezi postelemi.
"Jo…" odvětila potichu Lily a mírně se začervenala. Pak se odebrala do koupelny a tím krátkou debatu ukončila. Jackie se pousmála a pak nad ní jen zakroutila hlavou. Ale v duchu jásala, jelikož věřila, že do konce těchto prázdnin se mezi těmi dvěma ještě mnoho změní. K lepšímu.

*pobertovský pokoj*

"Umírám v bolestivé agónii! A je to jenom kvůli tomu šílenýmu nápadu tvojí Lily!" zaskuhral hlasitě Sirius, padl na postel jako střelené zvíře a pak upřel vražedný pohled na James.
"Byl to dobrej nápad. Mně se to líbilo." usmál se Remus a pak zmizel v koupelně.
"Mně taky. To, že pořád narážíš do stromů, je tvoje chyba." vytknul mu James.
"Já za to nemůžu… Prostě mě přitahují stromy!" zamrkal svůdně Sirius.
"Ty seš fakt pak, Šlapko!" rozesmál se James a pak se s úsměvem posadil na postel. Myslel na Lily a na to, že už se spolu celý den nepohádali. Konečně.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Moony Moony | Web | 24. září 2013 v 20:08 | Reagovat

Hurá, konečně, dočkala jsem seee :D parádní, boží, úžasná.. Hele pohled na Poberty jak se učí na lyžích no já bych padla :) ale Liluš byla určitě hodná paní učitelka :D :D prostě parádní kapitola :) a ty se uzdrav :)

2 faunn faunn | Web | 25. září 2013 v 14:22 | Reagovat

Jáj, boží kapitola, hele, nechceš to vydat, aspoň prototyp, v papírové podobě bych měa víc času si to přečíst celé..:D
Vážné skvělé! LOL

3 Ronnie Ronnie | Web | 9. října 2013 v 15:08 | Reagovat

Nádhera :D Nemohla jsem se neřechtat nad představou Pobertů, jak ten kopec sjíždějí, to prostě nešlo :DDDD Dokonalá kapitola a těším se na další. Strašně se ti tohle povedlo :))
btw promiň, že to komentuju až teď, myslela jsem si, že jsem to už četla :( :)

4 majka majka | 28. prosince 2013 v 12:34 | Reagovat

Ahojjj uzasneee :DD som sa na rom nasmiala rychlo pridaj dalsiuuu!!

5 Lily Lily | 16. května 2014 v 16:46 | Reagovat

Už by tu mohla bejt další kapitola

6 Potterhead Potterhead | 12. srpna 2014 v 23:46 | Reagovat

budeš ještě pokračovat?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama